Shihtzakowe życie

Strona główna » porady » żywienie » Zestawienie karm rybnych

Zestawienie karm rybnych

Blogs I Follow

Reklamy

Acana Pacifica

Acana jest kolejną znaną w Polsce marką, którą równocześnie można spotkać w sklepach zoologicznych jako „tę drogą” oraz „tę dobrą”. Opiera się przede wszystkim na naturalnych i regionalnych składnikach.

Skład: Składników zwierzęcych jest w karmie sporo, bo 54% – jest to mięso świeże z ryb (13% łososia, 5% śledzia oraz 4% stroni) i mięso dehydratyzowane, czyli w formie bezwodnej (12% łososia, 10% śledzia, 10% białorybów). Składnikami wypełniającymi i źródłami węglowodanów są groszek, soczewica i ziemniaki. Dodatkowo karma zawiera również aromat ryby oraz olej ze śledzia, a także wiele innych warzyw, owoców i ziół, co nie zawsze jest dobrze tolerowane przez psy z delikatnym układem pokarmowym.

Analityka: Karma ma 33% białka oraz 17% tłuszczu. Dodatkami są kwasy Omega 3 i 6, chondroityna oraz glukozamina. Zawartość ziół oraz wodorostów ma podnosić ilość naturalnych przeciwutleniaczy w karmie.

 

Canagan Scottish Salmon Grain Free

Karma Canagan jest dość trudno dostępna w sklepie – na stałe jest jedynie w sprzedaży u polskiego dystrybutora. Karma nadaje się również do podawania szczeniętom oraz sukom w ciąży oraz karmiącym.

Skład: W składzie na pierwszym miejscu stoi świeży łosoś szkocki bez ości – trzeba pamiętać, że skład procentowy 26% w obliczu tego, co podajemy naszemu psu, nieco się zmniejsza. Podana wartość w przypadku „świeżego” źródła białka to wartość bez odparowania wody – w rzeczywistości mamy więc tego łososia nieco mniej. W sumie w karmie jest  53,5% składników zwierzęcych (26% świeżego łososia i 4% świeżego pstrąga; reszta to składniki suszone: łosoś szkocki – 10%, suszony śledź – 8%, suszona biała ryba – 5,5%). Wypełniaczem są bataty, groch oraz ziemniaki. Zaletą jest dodanie oleju zwierzęcego, również rybnego – z łososia (5%). Reszta to owoce oraz zioła.

Analityka: Karma ma sporo białka – 33% – oraz większą niż standardowo ilość tłuszczu – 17%. Dodatkami są kwasy omega 6 i 3 oraz wapń i fosfor.

 

Eukanuba Dermatosis FP

Karma Dermatosis FP pochodzi z linii weterynaryjnej marki Eukanuba. Jest zalecana przy diecie eliminacyjnej oraz niektórych schorzeniach skóry powiązanych z alergiami skórnymi.

Skład: I tutaj następuje rzecz, której nie lubię: brak składu procentowego dla głównych składników. Po kolejności możemy domyślać się, że liczba ziemniaków, będących głównym roślinnym źródłem węglowodanów, jest wyższa niż zawartość białka zwierzęcego pod postacią mączki rybnej. Minus również za tłuszcz zwierzęcy, a nie konkretnie rybny.

Analityka: Karma dostarcza stosunkowo mało białka, bo tylko 22%. Tłuszcz utrzymuje się na raczej standardowym poziomie 15%, podobnie jak wilgotność – 8%. Dodatkami są kwasy Omega 3 i 6 oraz witaminy, wapń i fosfor.

 

Farmina Vet Life HIPO Fish&Potato

Farmina jest marką produkującą różne produkty żywieniowe dla zwierząt, w większości średniej jakości. W tym przypadku mamy do czynienia z linią weterynaryjną, specjalnie dla psów cierpiących na nietolerancję pokarmową.

Skład:  Skład nie jest zbyt rewelacyjny. Na stronie producent przekonuje, że karmę można stosować również bez ograniczeń czasowych, ja nie jestem jednak do tego przekonana. Jeśli chodzi o źródła białka zwierzęcego – jest to ryba w formie mączki rybnej, w ilości 14%. Aż 69% to wypełniacz, w tym przypadku ziemniaki – główne źródło węglowodanów. Plusem jest natomiast dodatek oleju rybnego oraz naprawdę bardzo ograniczony skład, w którym trudno, aby cokolwiek uczuliło psa.

Analityka: Nieciekawie wygląda również analityka: białka jest tylko… 15,5%! Tłuszcze na dość standardowym poziomie 13%. Ciężko mi uwierzyć, że karma z taką ilością białka mogłaby być stosowana jako jedyna dieta bytowa dla psa.

 

GreenDog pstrąg i łosoś

GreenDog to producent dość mało popularnych, ale dostępnych w kilku sklepach, holistycznych karm dla psów. Marka wyróżnia się stosowaniem jedynie naturalnych składników, nie dodawaniem chemicznych ulepszaczy oraz wysoką higieną przygotowania produktów.

Skład: W składzie króluje suszone mięso ryb. W sumie składników zwierzęcych mamy 50%, w tym 27% suszonego pstrąga i 9% suszonego łososia, oraz 14% świeżego łososia. Wypełniacz stanowią groszek (19%), ziemniaki (10% – bataty oraz 8% zwykłe). Dodatkowo skład nie jest bardzo rozbudowany, co również jest zaletą. Znajdziemy tutaj jeszcze warzywa, mączkę ziemniaczaną, siemię lniane oraz soczewicę i zioła. Plus za dodatek oleju z łososia.

Analityka: Karma zawiera stosunkowo mało białka, bowiem 23,5% – nieco poniżej standardowej granicy. Tłuszcz jest w ilości zwyczajowej, czyli 13%, dzięki czemu niższy poziom białka nie będzie aż tak odczuwalny. Dodatkiem są kwasy Omega 3 i 6.

 

Natural Balance LID Sweet Potato&Fish

Linia L.I.D. to linia karm zawierających ograniczoną liczbę składników. Oznacza to, że została ona stworzona z myślą o psach, które cierpią na rozmaite alergie i choroby skóry.

Skład: Niestety i tutaj nie zaznamy składu procentowego składników. Na pierwszym miejscu stoją słodkie ziemniaki jako źródło węglowodanów, ale może to być połączone z faktem, że zwierzęce źródła białka: łosoś oraz mączka z łososia są podzielone na dwie osobne grupy. Jest i olej z  łososia, i olej rzepakowy, którego jest więcej. Dodatkiem jest siemię lniane.

Analityka: Karma zawiera stosunkowo mało białka, bo 21%, a także mało tłuszczu – 10%, dzięki czemu może sprawdzić się u psów potrzebujących raczej karmy niskotłuszczowej. Dodatkiem jest tauryna, jak również kwasy Omega 3 i 6 oraz DHA. Prócz tego, w karmie jest również wapń i fosfor.

 

N&D Adult Dog Fish&Orange

Karma N&D to kolejna z linii marki Farmina. Linia ta występuje zasadniczo w dwóch różnych wariantach: low grain i grain free. Oczywiście, my bierzemy pod uwagę linię grain free, czyli bez zbóż.

Skład: W składzie procentowy układ pokazany jest wyłącznie w odniesieniu do składników pochodzenia zwierzęcego, które stoją również na początku składu. W sumie jest ich 51%, z czego 26% to świeży śledź, zaś 25% – mączka ze śledzia. Głównym źródłem węglowodanów są ziemniaki. Dodatkami w karmie są warzywa i owoce oraz zioła. Mały minus za suszone jajka, ale za to plus za olej rybny. Przez chwilę zastanawiałam się, czemu w nazwie karmy jest pomarańcza, aż znalazłam ją w składzie – „aż” 0,5% w formie suszonej.

Analityka: Skład jest zaskakujący, zwłaszcza w obliczu innych karm tej marki. Mamy tutaj aż 40% białka! Również poziom tłuszczu jest dość wysoki – 18%. Wilgotność jest na średnim poziomie i wynosi 9%. Dodatkami są kwasy Omega 3 i 6, DHA, EPA oraz glukozamina i chondroityna.

 

Orijen Dog Adult Six Fish

Orijen jest marką znaną w Polsce przede wszystkim ze względu na dość dobry skład oraz wysoką zawartość białka w karmach. Jest to jedna z popularniejszych i droższych marek, które pojawiają się m.in. na półkach sklepów zoologicznych.

Skład: Składniki zwierzęce można tutaj podzielić na dwie grupy: świeże oraz suszone i dodawane w formie mączki. Producent zapewnia, że składniki świeże nie są wielokrotnie mrożone oraz konserwowane chemicznie. W sumie składników zwierzęcych mamy aż 76%! W przypadku składników świeżych w składzie jest 23% mięsa z łososia, 5% mięsa ze śledzia i tyle samo z sandacza oraz po 3% mięsa z siei, storni i szczupaka. Dodatkowo znajdziemy tu również 17% mączki z łososia i tyle samo mączki ze śledzia. Plus karma otrzymuje za obecność oleju z łososia. Prócz wymienionych składników zwierzęcych, jest jeszcze cała grupa roślinnych: zioła, warzywa oraz owoce. Niestety, nie każdy pies dobrze reaguje na taką różnorodność.

Analityka: Karma posiada wysoką ilość zarówno białka – 38% – jak i tłuszczu – aż 18%. Stosunkowo wysoka jest wilgotność karmy, bo aż 10%. Dodatkowo karmie są kwasy Omega 3 i 6 oraz witaminy, minerały i… tauryna.

 

Taste of The Wild Pacific Stream

Producent Taste of The Wild szczyci się tym, że karma produkowana jest z troską o wszystkie składniki oraz utrzymaniem standardów dotyczących jakości produktu. Dodatkowo, jest to karma dostosowana dla psów w każdym stadium życia.

Skład: Niestety i tutaj nie jest nam dane poznać dokładnego składu karmy. Wiemy tylko, że zawartość mięsa w karmie to 60,67%, według informacji producenta. W ramach składników zwierzęcych w karmie znajdują się: łosoś, sproszkowana ryba oceaniczny, sproszkowany łosoś oraz wędzony łosoś. Głównym źródłem węglowodanów są ziemniaki zwykłe i słodkie. Minus za brak oleju rybnego – zamiast tego jest kanadyjski olej rzepakowy. Skład jest bogaty w zioła, owoce i warzywa.

Analityka: Karmę wyróżnia standardowy skład procentowy: 25% białka oraz 15% tłuszczu. Dodatkiem są witaminy, Omega 3 i 6 oraz minerały i kwas foliowy.

 

Inne:

 

Finest White Ocean Fish Adult Small Bite (Fish4Dogs)

Białka w karmie jest 26%. Skład: białe ryby oceaniczne, w tym 30,5% dorsza, 21,4% mączki śledziowej, 30,5% ziemniaków, włókno z buraków, drożdże, minerały i witaminy i nic więcej – dzięki temu karma jest dobra dla tych psów, dla których zbyt bogata w skład np. Acana jest złym rozwiązaniem.

Nutra Gold Holistic Salmon&Potato

Białka w karmie jest ok. 25%. Skład: łosoś (15%), mączka z ryb morskich, ziemniaki (12%), zielony groszek (12%) itd. Z ciekawszych rzeczy: jaja, suszone algi, mączka ze skorupiaków i dużo ziół.

Purizon Adult Fish

Białka w karmie jest 38%, a więc dużo. Skład: 21% łososia bez ości, 12% suszonych śledzi atlantyckich, 9% suszonego łososia, suszone ziemniaki i bataty, 7% suszonej ryby, 6,5% oleju z łososia, tyle samo świeżych pstrągów, 5% świeżo złowionej, białej ryby, groch, inne warzywa i owoce.

WhiteWolf Nord Salmon Gold Edition

Białka w karmie jest 30%. Skład: świeży łosoś i mączka z łososia (z zaznaczeniem, że jest to min. 56% łososia w suchej masie), ziemniaki, puree pomidorowe i zioła, oleje, probiotyki.
Źródła

Monoproteinowe bezzbożowe karmy rybne – zestawienie
Zestawienie karm – karmy bezzbożowe

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Lipiec 2014
Pon W Śr C Pt S N
    Sier »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Hodowla Del Quatro Amo FCI

psów rasy chiński grzywacz, owczarek australijski typ amerykański i border collie.

Confessions of a wannabe Great Dane

Bright, bubbly & bonkers!

Veto Dog Blog

Opowieści zwierzęcej treści

Hodowla Passion & Love FCI

KENNEL SHIH TZU, CHINESE CRESTED DOG, BORDER COLLIE

The Science Dog

By Linda P. Case

Co tak śmierdzi w Oświęcimiu? Padlina z Farmutilu, MPOŚ/SOK Oświęcim.

Cała prawda o smrodzie w Oświęcimiu. Fetor ton rozkładającej się padliny i fekaliów ogarnia miasto i okolice. FARMUTIL OŚWIĘCIM/EMPOS OŚWIĘCIM - FETOR I SMRÓD. Dowiedz się więcej o padlinie, gówniem smrodzie, korupcji i sprzedawczykach | Antyfetorman..

Vigo to go!

...czyli małe i duże podróże z psem

Galopujący major

Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono

Smakowita Podróż

Zasmakuj z nami Italii

Pies

wszystko o psie czego się nauczyłam i czego się nadal uczę ~

bialagluchastrasznaczarna

Życie z głuchym bullterierem i adoptowaną ASTką

emeryturana4lapach

Życie z psim seniorem? Udowodnię Wam, że może być ciekawie i przyjemnie!

American Dog Blog

Just another WordPress.com weblog

%d blogerów lubi to: